1

Motor nasıl çalıştırılmalıdır?

Traktörünüzü çalıştırırken marş motorunuzu kullanmalısınız. Traktörünüzü çekerek ya da yokuş aşağı salarak çalıştırmanız aracınız için sağlıklı değildir.

2

Eğimli arazilerde hangi iz genişliği ile çalışılmalıdır?

Eğimli arazilerde çalışırken yüksek iz genişliği ve düşük hızla çalışmanız tavsiye edilir. Çünkü hız seviyeniz arttıkça kaza yapma ihtimaliniz artacaktır.

3

Garantiden hangi durumlarda yararlanılır?

Periyodik bakımları eksiksiz ve düzenli olarak yetkili servise yaptırdığınızda, kullanıcı kaynaklı bir arıza ya da kaza olmaması durumunda, traktörünüze ve traktör performansına uygun olmayan ekipman kullanmadığınızda, traktörünüzü zirai amaç dışında kullanmadığınızda belirtilen garanti süresince, garanti hakkınızı kullanabilirsiniz.

4

Garanti süresi ne zaman başlar?

Traktörleriniz teslim aldığınız günden başlayarak 2 yıl veya 3000 saat Hattat Traktör garantisi altındadır.

5

Kaç tür bakım vardır?

Günlük Bakımlar: Motor yağ ve soğutucu seviyesinin kontrolü ve radyatör peteklerinin temizliği ve sızıntı kontrolü gibi (mazot, yağ) gibi hiç bir teçhizat gerektirmeyen, kullanıcının kendi becerisi ile yapabileceği kontrollerdir. Özellikle motorun hararet yapmaması açısından günlük bakımların aksatılmaması rica olunur.

Periyodik Bakımlar: Yanlızca Hattat Traktör tarafından atanan yetkili servislerin teçhizat kullanarak gerçekleştirdiği traktör kullanım kılavuzunda belirtilen aralıklarda mutlaka yapılması gereken bakımlardır.

6

Lastik hava basıncı ne olmalıdır?

Traktörünüzle çalışmaya başlamadan önce gözle lastik basıncı dışarıdan kontrol edilmelidir. Eğer tekerleklerin her iki yanında orta kısımdan daha fazla aşınma gözleniyorsa, düşük basınçla çalışılmış, lastiğin orta kısmında yan yüzeylerden daha fazla aşınma gözleniyorsa yüksek basınçla çalışılmış demektir. Her traktör için ideal lastik hava basınçları farklıdır. Lastiklerinize zarar vermemek için traktörünüzü satın alırken size verilen kullanma kılavuzunda belirtilen değerlere göre ayarlarınızı gerçekleştirin.

7

Traktörlerinizi web sitenizden inceledim ancak daha detaylı bilgi edinmek istiyorum, bulunduğum yere en yakın bayinizi öğrenebilir miyim?

Bayi Bulucu linkini kullanarak bulunduğunuz ili tıklayarak size en yakın bayimizi öğrenip, ilgili bayimizi ziyaret ederek ya da telefonla irtibata geçerek ilgilendiğiniz modellerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

8

Ürünlerinizin fiyatları hakkında bilgi edinebilir miyim?

Hattat Traktör çatısı altında Hattat ve Valtra marka traktörler bulunmaktadır. Hattat markamızın bahçe, çok amaçlı (compact) ve tarla segmentlerinde; Valtra markamızın ise tarla segmentinde ürünleri bulunmaktadır. Satın almayı düşündüğünüz ürünlerin fiyatları web sitemizin tavsiye edilen fiyat listesine bakarak öğrenebilirsiniz.

9

Fabrikanızı ziyaret etmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

1998 yılından bu güne istikrarlı bir büyüme gösteren Hattat Traktör’ün üretim tesisleri Çerkezköy’dedir. Her yıl düzenli olarak bayilerimiz aracılığıyla fabrikamızı ziyarete gelen çiftçilerimiz üretim tesislerimizi görerek, ürünlerimizin yapılış aşamalarını gözleme imkanına sahip olmaktadır. Bizi ziyaret edebilmek için size en yakın bayimize danışabilirsiniz.

10

Bakımlar için ücret öder miyim?

Sürücü eğitimi, 100 saatlik bakım, 250 saatlik bakım ve 500 saatlik bakım için işçilik ücreti alınmaz. Sarf malzeme olarak adlandırdığımız motor yağı, yağ filtresi,.... gibi parçalar ücrete tabidir. 500 saatten sonra yapılan bakımlar için işçilik ücreti kullanıcıya aittir.